Pani Janina Dąbrówka, urodzona 25.01.1950 w Garwolinie, wykształcenie technik ekonomista. Kursy dokształcające kurs obsługi komputera, kurs pozyskiwania funduszy unijnych, kurs księgowości w stowarzyszeniach. Obecnie na emeryturze. Były pracownik administracji budżetowej w FOK Pollena w Łaskarzewie, osoba współpracująca z Zakładzie Stolarskim męża Jana Dąbrówki. Działalność społeczna: Działalność w komitetach rodzicielskich szkoły podstawowej i muzycznej, członkini Koła Gospodyń od 1969 roku (solistka w zespole ludowym). Prezes Stowarzyszenia Koło Gospodyń "Serbianki" od 30.03.2009 r., współpraca i członkostwo w Stowarzyszeniu Centrum Integracyjno Animacyjnym, Koordynator małego projektu integracyjnego Lokalnej Grupy Działania „Alejki łaskarzewskie - Letnie centrum wypoczynku, spotkań z tradycją i kulturą regionalną” Organizator pikników rodzinnych w alejkach łaskarzewskich, Dwukrotne wystawienie w okresie bożego narodzenia 2009/2010 Pastorałki Leona Schillera z udziałem dzieci młodzieży i dorosłych, współautorka 4 wniosków o pozyskanie funduszy unijnych na rzecz społeczności lokalnej i remontu siedziby Koła Gospodyń tzw. „Stodoły”, Radna Miasta Łaskarzew od 14 grudnia 2010 r. Koordynator prac związanych tworzeniem teatru amatorskiego, przygotowaniem przedstawień teatralnych oraz instruktor na warsztatach teatralnych związanych z wystawieniem sztuki o Łaskarzewie.
Pan Piotr Wróbel - animator kultury, pedagog, aktor Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent animacji społeczno-kulturalnej Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach praktyki dyplomowej zrealizował własny projekt o tematyce teatralnej z młodzieżą gimnazjalną. Poza projektem odbywał również staż w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Od października 2010 roku kontynuuje naukę na studiach II stopnia na specjalizacji społeczno-wychowawczej Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Poza studiami pracuje w Centrum Nauki Kopernik na stanowisku Koordynatora Warsztatów Familijnych. Od lat współpracuje z niezależnymi grupami teatralnymi, aktualnie Teatrem Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, opracowywaniu scenariuszy jak również pracy z najmłodszymi dziećmi. Z najmłodszymi miał okazję pracować w świetlicy środowiskowej, tam nauczył się radzenia sobie z najtrudniejszymi sytuacjami związanymi z zachowaniem dzieci. W projekcie instruktor warsztatów teatralnych.
Pani Nel Leszczyna – związana z oświatą od dwudziestu pięciu lat. W czasie swej pracy z uczniami, przygotowała kilkadziesiąt przedstawień z różnych okazji. Korzysta z wierszy, piosenek, ale nigdy gotowych scenariuszy. Zawsze pisała je sama lub we współpracy z koleżankami. Wiele z inscenizacji opiera się na jej własnych tekstach. Zarówno te poważne jak i kabaretowe pisze wierszem. Jej prace służą również do wiązania części artystycznych, opartych na wierszach znanych poetów. Zawsze do swoich przedstawień wykonuje scenografię. Pomagają jej w tym aktorzy - uczniowie gimnazjum i liceum (niegdyś szkoły podstawowej). Od wielu lat przygotowuje jedną lub dwie akademie szkolne i środowiskowe - Święto Niepodległości, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Święto Szkoły, Pierwszy Dzień Wiosny, zakończenie trzecich klas gimnazjum czy też ślubowanie pierwszych klas. Często na prośbę uczniów lub nauczycieli układa śmieszne wierszyki tematyczne - np. na zakończenie liceum.
Ważniejsze dokonania:
1) 1993 - część artystyczna z okazji 54 rocznicy obrony Łaskarzewa.
2) 1998 - własny rymowany scenariusz na 580-lecie uzyskania praw miejskich przez Łaskarzew.
3) 1999 - we współpracy z Panią Anną Dąbrowską z okazji nadania imienia całemu Zespołowi Szkół, na podstawie wierszy powstańczych. Wprowadzenie ruchu: barykady, ulotki, słup ogłoszeniowy.
4) 2000 - I rocznica nadania imienia Zespołowi Szkół. - scenariusz na 11 listopada, oparty na wierszach niepodległościowych oraz własnych.
5) 2002 - scenariusz i inscenizacja z okazji wręczenia nagród laureatom konkursu z języka angielskiego,
scenariusz oparty na autorskich wierszach, z okazji setnych urodzin Pani Antoniny Frycz, "Kwiecień miesiącem Pamięci Narodowej".
6) 2004 - VI Dożynki Powiatowe w Łaskarzewie, scenariusz nawiązujący do życia miasta w stylu kabaretowym, przedstawienie z okazji 86 rocznicy Odzyskania Niepodległości, wyreżyserowanie sztuki "Próba generalna" Raorta, w której wystąpili uczniowie liceum. Wystawiona w Zespole Szkół Nr 1, Nr 2, w Łaskarzewie, Zespole Szkół w Starym Pilczynie oraz DPT "Bajka" dla liceum oraz radnych Miasta Łaskarzew.
7) 2009 - "Miłość i wojna" - inscenizacja teatralna w DPT "Bajka" dla mieszkańców Łaskarzewa (we współpracy z Paniami: Ewą Gąską i Bożeną Zemło). Taniec, wiersze, ruch. "Kamienie" - sztuka na Święto Szkoły (we współpracy z Panią Anną Dąbrowską). "Matka" - program profilaktyczny - Przystanek "PAT", scenariusz i reżyseria. Występ odbył się w GOK Garwolin. Sztuka dotyczyła porzucania dzieci, usuwania lub utratę ciąży, spowodowanych alkoholizmem.
8) 2010 - "Pastorałka - we współpracy z Kołem Gospodyń, szczególnie z pomysłodawcą - Janiną Dąbrówką (własne rymowane wstępy do każdej sceny, reżyseria, udział wzięło czterdzieści osób - dorośli, młodzież studencka i szkolna)
9) 2011 - "Kopciuszek" - autorski scenariusz rymowany. Odegrany został trzykrotnie w Domu Strażaka dla przedszkola, szkół podstawowych (Łaskarzew SP nr 1, Krzywda), gimnazjum i liceum.
Największym dokonaniem był wspomniany już scenariusz sztuki na 580-lecie uzyskania praw miejskich przez Łaskarzew (I nagroda za scenariusz w III konkursie mazowieckim "Na każdą okazję", Radom 2003; w tym samym konkursie wyróżnienie otrzymał scenariusz "Święto Szkoły"). Sztukę obejrzał Prezydent Aleksander Kwaśniewski, posłowie, kurator oświaty i tysiące mieszkańców.
Pani Eliza Krystyna Józwicka - urodzona 15.04.1977 r. w Otwocku, mgr filologii polskiej, specjalność nauczycielska na Akademii Podlaskiej, nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Łaskarzewie.
Doświadczenie w zakresie przedstawień teatralnych:
1. przedstawienia upamiętniające poszczególne rocznice śmierci Jana Pawła II (4 razy)
2. montaże słowno-muzyczne z okazji Bożego Narodzenia (2 razy)
3. przedstawienie z okazji Święta Szkoły (2 razy)
4. przedstawienie upamiętniające 70 Rocznicę Zbrodni Katyńskiej
5. inscenizacja Pastorałki Leona Schillera z udziałem uczniów i dorosłych mieszkańców Łaskarzewa (we współpracy z Panią Nel Leszczyną)
Pani Ewa Bożek – ur. 19.05.1958 r., pedagog z wieloletnim doświadczeniem, nagradzany za osiągnięcia zawodowe, wyższe wykształcenie, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół nr 2 w Łaskarzewie. Dodatkowe kwalifikacje: kurs Nauczyciel gimnazjum źródłem informacji o integracji Polski z Unią Europejską, kurs kierowników wycieczek szkolnych, kurs dla wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży. Umiejętności organizacyjne i szybkie dostosowanie się do nowych warunków pracy. Przygotowywanie spektakli dla rodziców, uczniów i społeczności lokalnej. Zainteresowania muzyką, teatrem, filmem, literaturą, podróżami.
Pani Bożena Niewczas – ur. 7.12.1962 r. w Łaskarzewie, pedagog z wieloletnim doświadczeniem, nagradzany za osiągnięcia zawodowe, wykształcenie wyższe humanistyczne, mgr filologii polskiej. Nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Nr 2 w Łaskarzewie. Dodatkowe kwalifikacje: ukończonych wiele kursów dodatkowych w tym kurs w zakresie dramy i twórczego myślenia. Uczniowie laureaci ogólnopolskich konkursów poetyckich i konkursów recytatorskich. Przygotowywanie spektakli dla rodziców, uczniów i społeczności lokalnej. Umiejętności organizacyjne i szybkie dostosowanie się do nowych warunków pracy. Zainteresowania teatrem, literaturą, muzyką.
Pani Hanna Trzaskowska - scenograf teatru, ur. 4 lipca 1948 r. w Łaskarzewie. Ukończyła Technikum Chemiczne i Studium Nauczycielskie w Lublinie. Były dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Łaskarzewie obecnie na emeryturze. W roku 2008 utworzyła w Łaskarzewie muzeum z częścią sakralną i etnograficzną a w 2009 założyła i zarejestrowała Stowarzyszenie Historyczne Ziemi Łaskarzewskiej. Jest prezesem stowarzyszenia i społecznym kustoszem muzeum, członkiem Centrum Integracyjno Animacyjnego a także wieloletnią członkinią Stowarzyszenia Koło Gospodyń " Serbianki". Zorganizowała wspólnie z Kołem Gospodyń „Serbianki” grupę teatralną Amatorskiego Teatru Obrzędu i Tradycji. Zainteresowania: historia, ekologia, malowanie i rysunek, muzyka, kolekcjonowanie starych modlitw, pieśni, wierszy i przedmiotów codziennego użytku w gospodarstwach domowych z przeznaczeniem do muzeum. Kursy dokształcające: Kurs obsługi komputera, kurs pozyskiwania funduszy unijnych, Kurs podstawowy języka angielskiego. Odznaczona: "Zasłużony dla Miasta Łaskarzewa".
Pani Ewa Szumilas - scenograf teatru, od wielu lat prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą na terenie powiatu garwolińskiego.
Pan Zbigniew Szumilas - scenograf teatru, Stolarz teatru,
Pan Jan Dąbrówka- scenograf teatru, Stolarze teatru,
Pani Barbara Sękulska - kostiumy, Krawcowa teatru,
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz